برچسب‌ها

طبقه‌بندی‌ها

نوشته‌ها

 
     

اهتمام به گره‌گشایی از کار مردم

آوريل 26 2010

 او خود را وقف مردم نموده بود و در بستر این وقف آن چنان درخشیده که به ندرت می‌توان نمونه‌ی مشابهی با او پیدا کرد. آنچه از دستش بر می‌آمد بر طبق اخلاص گذاشته و تقدیم راه تأمین نیازها و برآوردن حاجات مردم نمود. چند سال از سرمایه‌گذاری بی‌دریغ مذکور در قالب شورای اسلامی روستا صورت گرفته است. او بهترین عضو شورای اسلامی و تنها عضوی بوده که علیرغم داشتن جراحتی شدید داوطلب حضور در برنامه‌ی ویژه‌ی جنگی جهاد سازندگی استان در ایامی شده که دفاع مقدس جریان داشت و در این جهت نیز به گونه‌ای درخشید که زمینه و مقدمه‌ی شهادتش شد.

او بیشتر از آن که به فکر خود باشد در اندیشه‌ی مردم بود بویژه آنها که از کارافتاده یا بی‌سرپرست شده بودند به این قبیل نیازمندان توجه بیشتری نموده و تا توانسته به آنان خدمت نموده، به عبارت بهتر چنان بی‌دریغ انرژی و توانش را صرف خدمت و رسیدگی به آنان نموده که گاهاً خانواده‌اش در اولویت بعدی قرار گرفته است و این خدمت دارای ویژگی‌هائی بوده که آن را ماندگار ساخته است. آن ویژگی‌ها عبارتند از:

  • الف) نه تنها آمیخته با کم‌ترین رگه‌ی منت نبوده بلکه آکنده از شوق و رغبت به انجام آن بوده است
  • ب) در موارد خاص انفرادی به گونه‌ای صورت گرفته که تا بعد از شهادت‌شان ناشناخته مانده بنابراین از آلودگی به کم‌ترین شائبه‌ی ریا و تظاهر مصون مانده است
  • پ) در کارها و گره‌گشائی‌های عام‌المنفعه‌ی اجتماعی نه تنها پیشقدم می‌شده بلکه سخت‌ترین قسمت کار را به عهده می‌گرفته و سعی‌اش بر این بوده که آن را به بهترین وجه ممکن پیش ببرد و غالباً نیز به خوبی از عهده‌ی این کار بر آمده است
  • ت) هیچ وقت خواسته‌ها و تقاضاهای ریز و درشت و عدیده‌ی آحاد مردم را زمین نگذاشته، به عبارت دیگر اصلاً در فرهنگ اجتماعی‌اش در برخورد با درخواست‌های مردم واژه‌ی نه راه نیافته است.

 

<p>&#160;</p>
مجموع: 0 یادداشت
دی ان ان فارسی